SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

Szkoła

plakatjwjbDnia 27 lutego w godzinach 9.00-12.30 uczniowie klas 4 – 8 szkoły podstawowej wzięli udział w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zorganizowanej na terenie naszej szkoły przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w trzech panelach promujących bezpieczeństwo:

nauka jazdy po torze rowerowym,

projekcja filmu „tak, chcę być bezpieczny…”,

zasady udzielania pierwszej pomocy.

Na wstępie Dyrektor Szkoły Pan Marek Hampel serdecznie przywitał przybyłych gości: przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Mokotów p. Krzystofa Skolimowskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty p. Cezarego Kocon oraz nauczycieli i uczniów klas 4-8, a zaproszeni goście wręczyli uczniom zestawy odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i każda uczestniczyła w zajęciach promujących bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Pierwsza grupa brała udział w prawidłowej postawie i właściwym zachowaniu się podczas jazdy na rowerze. Grupę tę prowadzili pracownicy Warszawskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Przypomnieli uczestnikom zasady ruchu drogowego oraz jak prawidłowo zachowywać się podczas jazdy na rowerze pokonując przy tym specjalny rowerowy tor przeszkód.

Druga grupa uczestniczyła w zajęciach z ratownictwa medycznego prowadzonego przez Ratowników Medycznych. Prowadzący uczyli jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uczniowie ćwiczyli na fantomach, uczyli się reanimacji, opatrywania ran, a także poznali bezpieczną pozycję osoby poszkodowanej. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek.

Trzecia grupa miała pogadankę z policjantami z Ruchu Drogowego dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, a także obejrzała film profilaktyczny pt. „… tak, chcę być bezpieczny”, opowiadający o podstawowych, ale jednocześnie najistotniejszych zasadach zachowania w różnych miejscach i sytuacjach.

Taka akcja była dobrą nauką i lekcją dla uczestników.

 

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Anna Wypysińska

Foto: Anna Wypysińska

BIP SP271 transparent