jajkabeczka„Dzień dobry, dzień dobry Wszystkich was witamy, opowieść Wielkanocną dziś Wam przedstawiamy” – tymi słowami, śpiewanymi na melodię krakowiaka uczniowie grup świetlicowych powitali dyrekcję, nauczycieli i kolegów z klas 0-VII. W otoczeniu wiosennej, kolorowej dekoracji zaprezentowali przedstawienie, które przypomniało rzadko już dziś przeżywane, czasami zupełnie zapomniane, polskie tradycje i zwyczaje związane z Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi.

Mogliśmy podziwiać wykonawców ubranych w kolorowe ludowe stroje prezentujących ozdobne pisanki, gaik, kurka dyngusowego. Słuchaliśmy piosenek i ludowych przyśpiewek, oglądaliśmy popisy taneczne.

Uczniowie na instrumentach perkusyjnych zagrali utwór do fragmentu „Alleluja” z Oratorium „Mesjasz” J.F. Haendla.

Na zakończenie ze sceny popłynęły życzenia:

„Niech codzienne kłopoty, troski i zmartwienia ustąpią idąc w zapomnienia. Niech panuje nastrój radosny i miły, aby człowiek człowiekowi był bardziej życzliwy”.

Tekst: Joanna Kowalczyk

Foto: Joanna Kowalczyk