SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

jajkabeczka„Dzień dobry, dzień dobry Wszystkich was witamy, opowieść Wielkanocną dziś Wam przedstawiamy” – tymi słowami, śpiewanymi na melodię krakowiaka uczniowie grup świetlicowych powitali dyrekcję, nauczycieli i kolegów z klas 0-VII. W otoczeniu wiosennej, kolorowej dekoracji zaprezentowali przedstawienie, które przypomniało rzadko już dziś przeżywane, czasami zupełnie zapomniane, polskie tradycje i zwyczaje związane z Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi.

Mogliśmy podziwiać wykonawców ubranych w kolorowe ludowe stroje prezentujących ozdobne pisanki, gaik, kurka dyngusowego. Słuchaliśmy piosenek i ludowych przyśpiewek, oglądaliśmy popisy taneczne.

Uczniowie na instrumentach perkusyjnych zagrali utwór do fragmentu „Alleluja” z Oratorium „Mesjasz” J.F. Haendla.

Na zakończenie ze sceny popłynęły życzenia:

„Niech codzienne kłopoty, troski i zmartwienia ustąpią idąc w zapomnienia. Niech panuje nastrój radosny i miły, aby człowiek człowiekowi był bardziej życzliwy”.

 

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Joanna Kowalczyk

Foto: Joanna Kowalczyk

 

BIP SP271 transparent