23lyybr22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jakie zagrożenia wiążą się z rozwojem przemysłu. Na świecie jest to już 44. edycja tego ekologicznego święta. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach świata. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano go w 1990. Jak co roku uczniowie naszej szkoły również brali udział w obchodach tak ważnego dla nas ekologicznego święta.

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który wypada 22 kwietnia. W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę. Tym bardziej, że w największej mierze to człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie, zaśmiecanie.
W tym roku przedstawienie przygotowała klas 7b pod kierunkiem p. Marioli Kobus. Przesłanie inscenizacji przypomniało wszystkim jak ważne jest życie zgodne z naturą, gdyż „przyroda nie lubi śmieci i odpadów”.

Rozstrzygnięte zostały konkursy zorganizowane z tej okazji: konkurs wiedzy ekologicznej oraz konkurs plastyczny. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Foto: Beata Głowacka