SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

23lyybr22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jakie zagrożenia wiążą się z rozwojem przemysłu. Na świecie jest to już 44. edycja tego ekologicznego święta. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach świata. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano go w 1990. Jak co roku uczniowie naszej szkoły również brali udział w obchodach tak ważnego dla nas ekologicznego święta.

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który wypada 22 kwietnia. W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę. Tym bardziej, że w największej mierze to człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie, zaśmiecanie.
W tym roku przedstawienie przygotowała klas 7b pod kierunkiem p. Marioli Kobus. Przesłanie inscenizacji przypomniało wszystkim jak ważne jest życie zgodne z naturą, gdyż „przyroda nie lubi śmieci i odpadów”.

Rozstrzygnięte zostały konkursy zorganizowane z tej okazji: konkurs wiedzy ekologicznej oraz konkurs plastyczny. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Anna Wypysińska

Foto: Beata Głowacka

BIP SP271 transparent