SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

wilanow1Klasa 6b wraz z wychowawczynią p. Teresą Mongiało i nauczycielem wspomagającym p. Kingą Markiewicz 24 maja wybrała się na wycieczkę do Wilanowa.

Gdy dojechaliśmy na miejsce p. Teresa zaczęła opowiadać nam o restauracji „Kuźnia”, która kiedyś naprawdę była kuźnią, a teraz odbywają się tam liczne koncerty z udziałem wielu gwiazd. Następnie przeszliśmy do koło kościoła pw. Św. Anny oraz mauzoleum Potockich. Potem doszliśmy do pięknego Pałacu Jana III Sobieskiego obok, którego znajdowały się ogrody- cel naszej wycieczki. Odwiedziliśmy tam chińską altankę, rzeźby greckich bogiń i zobaczyliśmy Jezioro Wilanowskie. W trakcie spaceru po ogrodach nasza wychowawczyni opowiadała nam o bardzo wielu, ciekawych rzeczach z historii o Wilanowie i nie tylko. Bardzo zaciekawiła nas historia powstania naszej dzielnicy. W 1677 r. dwór został odkupiony przez Jana III Sobieskiego, jako Villa Nova. Obecna nazwa to najprawdopodobniej spolszczona forma nazwy Pałacu Villa Nova. Po spacerze w ogrodach usiedliśmy w wielkim namiocie, gdzie nasza koleżanka Zuzia poczęstowała nas cukierkami z okazji swoich imienin. Była to dobra okazja, aby nasza wychowawczyni sprawdziła naszą wiedzę z wycieczki zadając nam różne pytania oraz nagradzając nas książkami. Ostatnim elementem pobytu w Wilanowie były pyszne lody i gofry.

Tę wycieczkę uważamy za bardzo ciekawą i udaną. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku będą odbywały się one dużo częściej.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Julia Piórkowska kl. 6b

Foto: Teresa Mongiało

BIP SP271 transparent