SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

   leprechaun free to use clipart 69lcgnuIrlandia to trzecia po Wielkiej Brytanii i Islandii wyspa Europy. Podzielona jest na dwie części: Irlandię i Irlandię Północną-ta druga wschodzi w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.  

   Każdego roku 17 marca w Irlandii obchodzi się Dzień Świętego Patryka-patrona tego kraju. Jest to święto narodowe i religijne. Z tej okazji w marcu ogłosiliśmy w naszej szkole dwa odrębne konkursy dla uczniów klas 6-7: "Irlandzki pejzaż" oraz "Irlandzki kapelusz".

   Zadaniem uczestników pierwszego konkursu było plastyczne przedstawienie zabytków, krajobrazów i przyrody Irlandii.

   W drugim konkursie praca polegała na wykonaniu nakrycia głowy kojarzonego z Irlandią np. czapki skrzata Leprechaun'a, który w mitologii irlandzkiej zamieszkuje Irlandię.

   Przystąpienie do konkursów poprzedzone było tematycznymi lekcjami na języku angielskim podczas których uczniowie pogłębili wiedzę dotyczącą obyczajów, geografii, kultury Irlandii, jednego z krajów anglojęzycznych.

002

004

007

008

Tekst: Teresa Mongiało

Foto: Teresa Mongiało

BIP SP271 transparent