leprechaun free to use clipart 69lcgnuIrlandia to trzecia po Wielkiej Brytanii i Islandii wyspa Europy. Podzielona jest na dwie części: Irlandię i Irlandię Północną-ta druga wschodzi w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Każdego roku 17 marca w Irlandii obchodzi się Dzień Świętego Patryka-patrona tego kraju. Jest to święto narodowe i religijne. Z tej okazji w marcu ogłosiliśmy w naszej szkole dwa odrębne konkursy dla uczniów klas 6-7: "Irlandzki pejzaż" oraz "Irlandzki kapelusz".

Zadaniem uczestników pierwszego konkursu było plastyczne przedstawienie zabytków, krajobrazów i przyrody Irlandii.

W drugim konkursie praca polegała na wykonaniu nakrycia głowy kojarzonego z Irlandią np. czapki skrzata Leprechaun'a, który w mitologii irlandzkiej zamieszkuje Irlandię.

Przystąpienie do konkursów poprzedzone było tematycznymi lekcjami na języku angielskim podczas których uczniowie pogłębili wiedzę dotyczącą obyczajów, geografii, kultury Irlandii, jednego z krajów anglojęzycznych.

Tekst: Teresa Mongiało

Foto: Teresa Mongiało