4b96bf48d060099473905565315aW październiku odbył się w naszej szkole Apel z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klasy 5b pod opieką Pani Anity Trawińskiej w podniosły i wzruszający sposób przedstawili najistotniejsze fakty i tragiczny bilans najokrutniejszego konfliktu w dziejach ludzkości. Najważniejszym przesłaniem wystąpienia uczniów było to, że dziś to właśnie na nas spada odpowiedzialność za to, w jaki sposób miniona przeszłość, lata wojny i okupacji, zostaną zapamiętane. Szansę ocalenia ma bowiem tylko to, co żyje w pamięci ludzi i narodów.

Foto: Anna Wypysińska