100latniepodleglosci 350x142Dzień 11 listopada jest doroczną okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem. Setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy 9 listopada. Była to doniosła, wyjątkowa i szczególna chwila, która zachęcała nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłaniała do refleksji nad przyszłością naszego państwa.

W niezwykle uroczystej atmosferze rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. Z tej okazji przedstawienie przygotowali uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami oraz chór szkolny „Fermata” pt. „Piękna nasza Polska cała”. Aktorzy przedstawili w swojej inscenizacji drogę Polski do wolności oraz zabrali widzów w podróż po naszym kraju.

Gromkie brawa w czasie występu uczniów były wyrazem zrozumienia przekazywanych treści i wysiłku włożonego w przygotowanie tej uroczystości. Po przedstawieniu o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Foto: Anna Wypysińska