wedel23 listopada uczniowie klas 6a oraz 5d odwiedzili Fabrykę Czekolady LOTTE Wedel. Poznaliśmy historię powstania Fabryki Czekolady i jej produktów. Widzieliśmy gablotę z czekoladowymi eksponatami. Obejrzeliśmy film o pochodzeniu kakao, z którego produkuje się czekoladę. Następnie udaliśmy się do specjalnego pomieszczenia. Tam założyliśmy specjalne fartuchy ochronne, czepki, umyliśmy ręce płynem dezynfekującym. Wszystko to po to, aby móc wejść na halę produkcyjną i zobaczyć jak powstają nasze ulubione smakołyki: czekolady i Torciki Wedlowskie. Od tego oglądania, zrobiliśmy się strasznie głodni, ale to też przewidzieli organizatorzy, którzy przygotowali nam słodki poczęstunek. Na zakończenie wycieczki, każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Foto: Anna Wypysińska, Katarzyna Jarczewska