misie11Dnia 28.11.2018r.Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa zaprosił dzieci z klas 1-3 na przedstawienie pt."Na Misiowych urodzinach-najważniejsza jest rodzina". Spektakl pokazał wartość, jaką jest rodzina oraz wzajemna pomoc i szacunek. Dla Misi Matysi zbliżał się ważny dzień-urodziny. Z tej okazji postanowiła zorganizować przyjęcie i zaprosić na nie najważniejsze osoby. Wujek Tygrys i kuzynostwo Kizia i Mizio otrzymują zaproszenia, obiecują przyjść na przyjęcie, chociaż każde z nich  ma inne plany i myśli, jak się wykręcić z udziału w przyjęciu. Kiedy jednak Kizia odczytuje na zaproszeniu,że najlepszym prezentem dla Matysi będzie obecność gości na przyjęciu postanawia zrezygnować z przesłuchania do nowej roli i pójść do Misi na urodziny. Do zmiany decyzji przekonuje także wujka Tygrysa,który rezygnuje z wyjazdu na spotkanie z kolegami z policji oraz Mizia, który rezygnuje z udziału w najbliższych zawodach. Wszyscy postanawiają nie tylko iść do Misi na przyjęcie,ale także zapraszają dzieci do wspólnego przygotowania niespodzianki. Kiedy nadchodzi dzień urodzin, Matysia jest zaskoczona obecnością tylu gości. Dzieci recytują życzenia Matysi, zapraszają ją do wspólnego tańca, a kiedy wujek Tygrys wręcza Matysi przygotowany tort-wszyscy śpiewają jej sto lat. Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało, aktywnie brały w nim udział,a aktorów nagrodziły wielkimi barwami i głośnym "dziękujemy". Przedstawienie sfinansowane zostało przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia.

Tekst: Anna Dąbrowska

Foto: Anna Dąbrowska