ozdoba choinkowa ruchomy obrazek 0166Dnia 10 grudnia uczniowie klasy 5d i 6a wraz z opiekunami byli na wycieczce w Fabryce Bombek. Najpierw zwiedziliśmy zakład produkcyjny i zobaczyliśmy, jak wytwarza się bombki. Ze szklanych rurek rozgrzanych do wysokiej temperatury, pracownicy wydmuchiwali ozdoby o różnych kształtach. Potem srebrzono je, wycierano do sucha i lakierowano. Następnie zwiedziliśmy wzorcownię, w której mogliśmy obejrzeć bombki w różnych kształtach i kolorach. Później uczestnicy brali czynny udział w warsztatach, podczas których malowały szklane ozdoby według własnych pomysłów. Powstały niepowtarzalne dzieła sztuki. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w przyzakładowym sklepiku. Tam trudno oderwać oczy od wspaniałych ozdób choinkowych i zdecydować się, jaką zakupić pamiątkę.

Foto: Anna Wypysińska