znamie znam je„ZNAMIĘ? ZNAM JE!!” - LEKCJE PROFILAKTYKI DOTYCZĄCE CZERNIAKA

Nasza szkoła wzięła udział w kampanii profilaktycznej dotyczącej czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów. W tym roku program jest prowadzony pod hasłem „Znamię? Znam je!” i ma zachęcać uczniów do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przez czerniakiem. Oprócz tego uczniowie dowiadują się kto jest najbardziej narażony na ten rodzaj nowotworu oraz na co powinni zwracać uwagę podczas obserwacji własnych znamion (słynne cechy charakterystyczne „ABCDE” podejrzanych znamion). Lekcje profilaktyczne zostały przeprowadzone w klasach VII i VIII.

Foto: Anna Wypysińska