Warsztaty świec woskowych

kiermasz wielkanocnyW dniu 4 kwietnia w bibliotece szkolnej odbywały się warsztaty świątecznych  świec artystycznych, w których wzięli udział uczniowie z klas 1-8.  Podczas warsztatów uczniowie otrzymali kolorową masę woskową, do modelowania na zimno, z której powstały niepowtarzalne świece ozdobne. Po rozgrzaniu parafiny w palcach można ją było formować do stworzenia własnej świecy. Kolorowe woski rozpuszczały się wtedy, mieszały, a na świecy pojawiały się niepowtarzalne barwy i formy, tworząc prawdziwe arcydzieła.

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa