SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

Szkoła

W dniu 15 października 2019 r. uczniowie klas 8a i 8b spotkali się z pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT oraz stewardessą linii Enter Air. Nasi goście opowiadali na czym polega ich praca, jakie są plusy i minusy wykonywania tego niezwykle trudnego i bardzo odpowiedzialnego zawodu. Pilot zapoznał uczniów z budową samolotu typu embraer, opowiedział o tym jaki zasięg ma taki samolot i ile paliwa musi zabrać. Wyjaśnił, dlaczego w transporcie lotniczym zdarzają się opóźnienia, a także zapoznał uczniów z kilkoma ciekawymi pojęciami; m.in. czym jest slot, briefing oraz zjawisko dekompresji. Stewardessa omówiła zadania, które musi wykonywać na pokładzie samolotu. Zapoznała uczniów z zasadami bezpieczeństwa, a także opowiedziała o tym, jak sprawnie przeprowadza się ewakuację samolotu. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda strój służbowy pilota i stewardessy, jakie są wymogi nawet odnośnie fryzury i w przypadku kobiet - makijażu. Uczniowie dowiedzieli się także, jaką drogę musieli pokonać nasi gości do zdobycia swojego wymarzonego zawodu. Przedstawili uczniom jakie trzeba mieć predyspozycje zarówno fizyczne, jak i psychiczne, aby móc zostać pilotem lub stewardessą. Szczególną uwagę zwrócili uczniom na znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego, który jest niezbędny do pracy w lotnictwie.

 

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Julita Bartosiewicz

Foto: Julita Bartosiewicz

BIP SP271 transparent