Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy...
11 listopada jest dla wszystkich Polaków dniem szczególnym. Wyswobodzeni po 123 latach niewoli ówcześni Polacy wreszcie odetchnęli z ulgą, dając nam- współczesnym- szansę na życie w wolnym, niepodległym kraju.  Dla nauczycieli, dyrekcji, uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 Listopada jest to święto podwójnie ważne.
W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę tego wydarzenia, co z ogromną pieczołowitością i stosowną powagą uczczono podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasę 6b z wychowawczynią p. Trawińską oraz chór szkolny pod przewodnictwem p. Jerzykiewicz.
Społeczność szkolna w odświętnych strojach uczestniczyła w apelu śpiewając pieśni, słuchając wierszy i przemówień (w tym nagrania oryginalnej wypowiedzi Marszałka Józefa Piłsudskiego), które przedstawiali starsi koledzy i koleżanki.  Piękna dekoracja nawiązująca do symboli narodowych: orła białego, barw białej i czerwonej jedynie podkreślała wyraz artystyczny.  Całość wzbudzała podziw oraz  wzruszenie i dumę.

hymn

Tekst: Katarzyna Żurańska