facebookUczniowie klas V-VI dołączyli do ogólnopolskiej akcji Fundacji Orange Jest Nas Więcej.
Celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na coraz częstsze zjawisko jakim jest hejt. Mowa nienawiści w sieci prowadzi do przykrych konsekwencji w życiu realnym: zaniżonego poczucia własnej wartości, autoagresji, a w najgorszym przypadku do myśli samobójczych.
Uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagrożeniami, które mogą napotkać w sieci. Nauczyciele przekazują wiedzę dotyczącą przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online oraz jak radzić sobie z problemem hejtu.