SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

Szkoła

20191206 120534W dniu 6 grudnia klasy szóste, siódme i ósme przeżyły wspaniałe chwile w siedzibie zespołu „Mazowsze”, gdzie obejrzały widowisko pt. „Betlejem polskie”. Utwór krakowskiego poety powstał  w 1904 r.,  jego premiera we Lwowie, a następnie w Krakowie  była wielkim wydarzeniem artystycznym i patriotycznym. Także po upływie  ponad stu lat spektakl  porusza serca, a jego treści nie straciły  swej uniwersalności.

Malownicze, barwne przedstawienie obfitowało w tradycyjne kolędy, ale także mało znane pastorałki wykonane brawurowo przez artystów, również tych najmłodszych obserwowanych z zachwytem przez naszych uczniów. Najmłodsza solistka zebrała zasłużone brawa za wykonanie pastorałki „Ej Maluśki, Maluśki”. Nie mniej podobała się finałowa kolęda „Od serca do ucha”. Oczywiście spektakl zespołu Mazowsze obfitował w barwne, porywające tańce.

Wyjazd okazał się wspaniałą lekcją polskiej historii, kultury, tradycji.

BIP SP271 transparent