ksiazka

nie stawiamy stopni,

do niczego nie zmuszamy

Witaj,

index footerna stronie Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 271. Nasza biblioteka mieści się na parterze szkoły i składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni oraz dużej czytelni. Biblioteka jest nowoczesną placówką, księgozbiór jest w 80 % skomputeryzowany, a wypożyczenia i zwroty materiałów odbywają się już wyłącznie elektronicznie. Prowadzone są zajęcia czytelnicze, warsztaty i spotkania autorskie, a już od pierwszej klasy dzieci mają swobodny dostęp do księgozbioru.

Nasza biblioteka oferuje bogaty wybór książek, w tym wiele nowości, czasopism, filmów oraz innych zbiorów przydatnych uczniom i nauczycielom. W tym roku zakwalifikowaliśmy się do programu „Książki naszych marzeń”.  Z przyznanych funduszy zakupione zostały książki, na które uczniowie głosowali i które sami wybierali.

liniaNowości w bibliotece więcej --->>>

ZBIORY SPECJALNE:

• Kasety video
  • Płyty dvd
  • Kasety magnetofonowe z piosenkami i materiałami edukacyjnymi
  • Audiobooki

bez tytulu

"Kto czyta książki, żyje podwójnie."

Umberto Eco

czyta11

KSIĘGOZBIÓR:

OBECNIE LICZY NIESPEŁNA 16 TYŚ. WOLUMINÓW, NA KTÓRE SKŁADAJĄ SIĘ M. IN.:

• lektury szkolne

• literatura dziecięca i młodzieżowa

• słowniki, encyklopedie, leksykony

• literatura naukowa i popularno – naukowa

• literatura pedagogiczna

• podręczniki szkolne

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI:

PONIEDZIAŁEK: 8.00 – 13.30 oraz 14.25 – 15.00

WTOREK: 8.00 – 14.00

ŚRODA:

NIECZYNNA dla uczniów

Jest to dzień prac wewnętrznych biblioteki

CZWARTEK: 8.00 – 14.00

PIĄTEK: 8.00 – 14.00

Fanpage biblioteki – biblioteka szkolna jest na facebooku! Znajdziesz tam wiele ciekawostek z życia biblioteki, zdjęcia z organizowanych imprez czytelniczych, informacje o konkursach i ciekawych wydarzeniach. więcej --->>>

20141028 pasowanie 1

"Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy."

Cyceron