SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

Szkoła

linia

Warsztaty świątecznych świec

12 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty świątecznych świec. Uczniowie, pod okiem ekspertów, samodzielnie wykonali przepiękne, pachnące wanilią, wiśnią i pomarańczą żelowe świeczki. Użyli do tego kolorowy piasek, muszelki, plasterki pomarańczy itp. Swoje cudne wytwory mali artyści zapakowali w ozdobne woreczki i zabrali do domu. Świece na pewno będą wspaniałą ozdobą świątecznego stołu. 

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Anna Wypysińska

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie z panią Yvette Żółtowską - Darską

We wtorek 5 grudnia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z panią Yvette Żółtowską - Darską, autorka bestsellerów o piłkarzach. Tym razem autorka promowała swoja najnowszą książkę pt. "Grosicki. Chłopak, który wziął los w swoje ręce". Uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawostek z życia piłkarza, zadawali autorce pytania, a na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe plakaty z autografem pani Darskiej.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie z panią Moniką Oworuszko

27 listopada 2018 r. w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z panią Moniką Oworuszko, autorką kryminałków dietetycznych dla dzieci. W zajęciach udział wzięły klasy pierwsze, drugie i trzecie. Uczniowie poznali ciekawostki związane z kolejnymi przygodami Walentego, a także dowiedzieli się, jak powstaje książka, zanim trafi do księgarń. Dzieci miały okazję zadać różne pytania, rozwiązać z autorką różne zagadki dotyczące bohaterów książek., a na koniec spotkania otrzymać pamiątkowy autograf.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek  pojawiło się wiele nowych książek. Polecamy m. in. nowości z serii o Hani Humorek, Dziennik Cwaniaczka, serię książek o przygodach Zosi z ulicy Kociej, czy Serafiny oraz wiele, wiele innych. Serdecznie zapraszamy, nie tylko w październiku!

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie z Panią Yvette Żółtowską - Darską

Dnia 14.06.2018 r w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z Panią Yvette Żółtowska - Darska, autorska bestsellerów o piłkarzach. Tym razem autorka promowała swoja najnowsza książkę "Mundial. Opowieści niesamowite". Uczniowie klas trzecich  i czwartych mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o piłkarzach takich jak Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar, Luis Suárez, a także Zinedine Zidane, Ronaldo, Diego Maradona…Mundial. "Opowieści niesamowite" odsłaniają kulisy fascynującej walki o najwyższe futbolowe trofeum – Puchar Świata. Pokazują, jak bezpardonowa i nieustająca jest piłkarska rywalizacja. Wreszcie najważniejsze – uczą, że piłkarze są tylko (i aż!) ludźmi. Pełnymi emocji, lęków, radości, a nawet dziwactw.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał od pamiątkowy plakat oraz autograf autorki.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie  z panią Moniką Oworuszko

Dnia 12.06.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie  z panią Moniką Oworuszko, autorką serii kryminałków dietetycznych Walenty i spółka. W spotkaniu brały udział klasy drugie i trzecie. Uczniowie obejrzeli prezentację o bohaterach książek, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o zasadach zdrowego odżywiania oraz o powstawaniu książek.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Warszataty "Las w szkle"

21.05 w bibliotece szkolnej zaklinaliśmy "Las w szkle". Uczestnicy warsztatów tworzyli zielone roślinne kompozycje zamknięte w szklanym naczyniu. Namiastka leśnego ekosystemu w zminiaturyzowanej formie, przeniesiona do słoika. Prowadząca zajęcia opowiedziała wszystkim, skąd wzięła się idea zamykania roślin w naczyniach oraz kto stworzył najstarszy, zamknięty las. Następnie samodzielnie krok po kroku komponowaliśmy własny LAS oraz otrzymaliśmy wskazówki, które mają pomóc w uprawie. Kompozycja jest pięknym dodatkiem do każdego wnętrza.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Anna Wypysińska

Foto: Barbara Nalepa

linia

Warszataty wielkanocne

wianekWielkanoc to bez wątpienia jedne z najbardziej radosnych świąt. Nic więc dziwnego, że towarzyszy im wyjątkowa oprawa, barwna, ciepła, przepełniona radością.

W dniach 26-27 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty wielkanocne dla klas 1-5. Uczniowie przygotowywali własnoręcznie wianki stroiki na wielkanocny stół.

Uczestnicy wykonywali świąteczne wianki o średnicy 25-30 cm, ozdobione jajeczkami, suszonymi i sztucznymi kwiatami, piórkami, wstążkami, kurczaczkami itp.

 

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

emi i tajny klub superdziewczyn tom 1 b iext43254470

Spotkanie autorskie

Dnia 29.09.2017 r . w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie klas trzecich i czwartych z panią Agnieszka Mielech, autorką serii książek przygodowych „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" oraz serii „Jaga Czekolada”. W trakcie spotkań autorka prezentowała swoje książki, prowadziła różne quizy i zagadki z nagrodami dla dzieci oraz zabawy interaktywne z udziałem uczniów. Po spotkaniu uczniowie mogli otrzymać autograf autorki oraz skorzystać z oferty wydawnictwa.

 camera 16.gif     Galeria zdjęć

Test: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie autorskie z Moniką Oworuszko

Dnia 16 maja 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z p. Moniką Oworuszko, autorka serii książek dla dzieci o zdrowym odżywianiu „Walenty i spółka”, tzw. kryminałków dietetycznych. W trakcie spotkania dzieci poznały bohaterów książek o przygodach Walentego, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania oraz rozwiązywały różne quizy dotyczące prezentowanych książek.

Więcej o serii kryminalno – dietetycznej „Walenty i spółka”, bohaterach i autorce można znaleźć na stronie www.mobuki.pl.

walenty i spółka 2

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie autorskie z Yvette Żółtowską-Darską

pazdan chlopak ktory gra calym sercem w iext49170402W dniach 5.05, 08.05 oraz 12.05.2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z panią Yvette Żółtowską – Darską, autorką sportowych książek dla dzieci. Tym razem autorka prezentowała swoją najnowszą książkę „Pazdan. Chłopak, który gra całym sercem”, pierwszą biografię Michała Pazdana dla dzieci.

 

darska

20170505 105204

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

 Warsztaty świec żelowych

świeceżelowe25Dnia 11.05.2017r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty dla dzieci z klas 1-6, w czasie których uczniowie wykonywali na Dzień Matki ozdobne świece żelowe.

Uczestnicy najpierw poznali historię światłą . Potem każde dziecko w szklanym naczyniu ułożyło z rozmaitych kolorów mozaikę z piasków oraz innych ozdób . Wszystko to zostało zalane kolorowym żelem z wybranym przez dziecko zapachem, a na koniec każda wykonana świeca została ozdobnie zapakowana.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Warsztaty gipsowe

Dnia 06.04.2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty gipsowe dla klas drugich i trzecich. Uczniowie wykonali własnoręcznie 3 odlewy gipsowe, otrzymali również 2 odlewy przestrzenne, które w czasie zajęć malowali i zdobili. Warsztaty gipsowe to forma edukacji pozwalająca na rozwijanie zdolności plastycznych, rozwijająca sprawność manualną, orientację przestrzenną, ucząca kreatywnego myślenia, będąca także alternatywą i pomysłem dla dalszych zajęć edukacyjnych.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

222

Spotkanie autorskie z p. Barbarą Szelągowską
i p. Moniką Jędrychowską

W dniach 18-19.01.2017 w bibliotece szkolnej odbywały się spotkania autorskie dla klas 0-3.

Gośćmi biblioteki były panie Barbara Szelągowska – autorka książek dla dzieci oraz pani Monika Jędrychowska – ilustratorka.

Klasy 0-1

Spotkanie dla zerówek dotyczyło książki pt. „Kasia i Daniel na tropie… posłuchaj, poznaj, zgadnij”.

W trakcie zajęć dzieci miały nie tylko okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książeczek dla dzieci, ale również dowiedziały się, na czym polega ich praca. W jasny i prosty sposób uczniowie zapoznali się z procesem powstawania książki i jej budową – od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Przez całą lekcję uczniom towarzyszyła trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia.

W trakcie spotkania autorka zapoznała dzieci ze swoimi utworami, poprzez czytanie opowiadań i wierszyków – a w celu włączenia dzieci do udziału – do odgadywania zagadek i wspólnych (autorskich) zabaw. Oprócz tego dzieci dowiedziały się bezpośrednio od ilustratorki, jak powstają obrazki do książeczki, skąd pani czerpie pomysły i czego potrzebuje do ich tworzenia.

Klasy 2-3

Uczniowie klas drugich mogli zapoznać się z różnymi formami literackimi stosowanymi przez autorkę. Wzięli udział w zagadkowym quizie, w czasie którego rozwiązali na tablicy 18-literowe hasło.

Obejrzeli 15-minutowy (autorski) film, dzięki któremu zapoznali się również z procesem powstawania ilustracji – od pomysłu, poprzez szkic i poszczególne etapy obróbki komputerowej – do druku.

Słuchając krótkiego opowiadania uczniowie mieli możliwość utrwalenia sobie właściwych zachowań odnośnie szanowania książek, a następnie

chętne dzieci czytały w podziale na zwrotki wybrany wiersz z książki.

Klasy 3

Spotkanie poświęcone było książce „Siedem d(r)eszczowych dni.

Na podstawie ilustracji do książki został stworzony piętnastominutowy film, przedstawiający różne techniki tworzenia ilustracji, a także prezentujący możliwości programów graficznych przy tworzeniu rysunków.

„Figle słowne i takie tam…”.

Poprzez odpowiedni dobór utworów (wierszy, zagadek i krótkich opowiadań) autorki zachęcały dzieci do czytania, jako narzędzia rozwijającego umiejętności poznawcze.

camera 16.gif     Galeria zdjęć

linia

Spotkanie autorskie z p. Tomem Justyniarskim

psie troskiDnia 10.12.2015 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panem Tomem Justyniarskim, rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt, pedagogiem, trenerem, podróżnikiem, a przede wszystkim miłośnik dzieci i zwierząt. Pisarz opowiadał dzieciom o swojej książce „„Psie Troski… czyli o wielkiej przyjaźni na dwa serca i cztery łapy”.

O książce

To świetna współczesna nowela, która uczy jak kochać zwierzęta. To historia przyjaźni chłopca i psa, która poruszy nawet najtwardsze serce. Ta książka to wzruszenie, prawdziwe emocje i życiowa prawda.

„Psie troski” lekturą szkolną!

W rankingu „TOP10” Ministerstwa Edukacji – według rodziców i nauczycieli „Psie troski” to najlepsza książka dla dzieci! „Psie Troski” uczą empatii, miłości i odpowiedzialności. A co z tej miłości dziecka i zwierzaka wynika możecie przeczytać w „Psich Troskach”!

 

linia

Spotkanie autorskie z p. Yvette Żółtowską-Darską

bib 22Dnia 26 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze z trzech spotkań z panią Yvette Żółtowska-Darska, autorką książek o piłkarzach. Pierwsze spotkanie dotyczyło książki „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”. Autorka przygotowała dla dzieci m. in. quiz na temat sportowców oraz piłki nożnej, opowiadała ciekawostki z życia Messiego, a także czytała fragmenty książki. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę plakaty z Messim, Ronaldo lub Ibrahimovicem oraz autograf autorki, chętni mogli zakupić również książki w promocyjnej cenie.

linia

 

 

BIP SP271 transparent