SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

linia

Warsztaty świątecznych świec

12 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty świątecznych świec. Uczniowie, pod okiem ekspertów, samodzielnie wykonali przepiękne, pachnące wanilią, wiśnią i pomarańczą żelowe świeczki. Użyli do tego kolorowy piasek, muszelki, plasterki pomarańczy itp. Swoje cudne wytwory mali artyści zapakowali w ozdobne woreczki i zabrali do domu. Świece na pewno będą wspaniałą ozdobą świątecznego stołu. 

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Anna Wypysińska

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie z panią Yvette Żółtowską - Darską

We wtorek 5 grudnia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z panią Yvette Żółtowską - Darską, autorka bestsellerów o piłkarzach. Tym razem autorka promowała swoja najnowszą książkę pt. "Grosicki. Chłopak, który wziął los w swoje ręce". Uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawostek z życia piłkarza, zadawali autorce pytania, a na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe plakaty z autografem pani Darskiej.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie z panią Moniką Oworuszko

27 listopada 2018 r. w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z panią Moniką Oworuszko, autorką kryminałków dietetycznych dla dzieci. W zajęciach udział wzięły klasy pierwsze, drugie i trzecie. Uczniowie poznali ciekawostki związane z kolejnymi przygodami Walentego, a także dowiedzieli się, jak powstaje książka, zanim trafi do księgarń. Dzieci miały okazję zadać różne pytania, rozwiązać z autorką różne zagadki dotyczące bohaterów książek., a na koniec spotkania otrzymać pamiątkowy autograf.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek  pojawiło się wiele nowych książek. Polecamy m. in. nowości z serii o Hani Humorek, Dziennik Cwaniaczka, serię książek o przygodach Zosi z ulicy Kociej, czy Serafiny oraz wiele, wiele innych. Serdecznie zapraszamy, nie tylko w październiku!

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie z Panią Yvette Żółtowską - Darską

Dnia 14.06.2018 r w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z Panią Yvette Żółtowska - Darska, autorska bestsellerów o piłkarzach. Tym razem autorka promowała swoja najnowsza książkę "Mundial. Opowieści niesamowite". Uczniowie klas trzecich  i czwartych mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o piłkarzach takich jak Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar, Luis Suárez, a także Zinedine Zidane, Ronaldo, Diego Maradona…Mundial. "Opowieści niesamowite" odsłaniają kulisy fascynującej walki o najwyższe futbolowe trofeum – Puchar Świata. Pokazują, jak bezpardonowa i nieustająca jest piłkarska rywalizacja. Wreszcie najważniejsze – uczą, że piłkarze są tylko (i aż!) ludźmi. Pełnymi emocji, lęków, radości, a nawet dziwactw.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał od pamiątkowy plakat oraz autograf autorki.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie  z panią Moniką Oworuszko

Dnia 12.06.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie  z panią Moniką Oworuszko, autorką serii kryminałków dietetycznych Walenty i spółka. W spotkaniu brały udział klasy drugie i trzecie. Uczniowie obejrzeli prezentację o bohaterach książek, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o zasadach zdrowego odżywiania oraz o powstawaniu książek.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Warszataty "Las w szkle"

21.05 w bibliotece szkolnej zaklinaliśmy "Las w szkle". Uczestnicy warsztatów tworzyli zielone roślinne kompozycje zamknięte w szklanym naczyniu. Namiastka leśnego ekosystemu w zminiaturyzowanej formie, przeniesiona do słoika. Prowadząca zajęcia opowiedziała wszystkim, skąd wzięła się idea zamykania roślin w naczyniach oraz kto stworzył najstarszy, zamknięty las. Następnie samodzielnie krok po kroku komponowaliśmy własny LAS oraz otrzymaliśmy wskazówki, które mają pomóc w uprawie. Kompozycja jest pięknym dodatkiem do każdego wnętrza.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Anna Wypysińska

Foto: Barbara Nalepa

linia

Warszataty wielkanocne

wianekWielkanoc to bez wątpienia jedne z najbardziej radosnych świąt. Nic więc dziwnego, że towarzyszy im wyjątkowa oprawa, barwna, ciepła, przepełniona radością.

W dniach 26-27 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty wielkanocne dla klas 1-5. Uczniowie przygotowywali własnoręcznie wianki stroiki na wielkanocny stół.

Uczestnicy wykonywali świąteczne wianki o średnicy 25-30 cm, ozdobione jajeczkami, suszonymi i sztucznymi kwiatami, piórkami, wstążkami, kurczaczkami itp.

 

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

emi i tajny klub superdziewczyn tom 1 b iext43254470

Spotkanie autorskie

Dnia 29.09.2017 r . w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie klas trzecich i czwartych z panią Agnieszka Mielech, autorką serii książek przygodowych „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" oraz serii „Jaga Czekolada”. W trakcie spotkań autorka prezentowała swoje książki, prowadziła różne quizy i zagadki z nagrodami dla dzieci oraz zabawy interaktywne z udziałem uczniów. Po spotkaniu uczniowie mogli otrzymać autograf autorki oraz skorzystać z oferty wydawnictwa.

 camera 16.gif     Galeria zdjęć

Test: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie autorskie z Moniką Oworuszko

Dnia 16 maja 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z p. Moniką Oworuszko, autorka serii książek dla dzieci o zdrowym odżywianiu „Walenty i spółka”, tzw. kryminałków dietetycznych. W trakcie spotkania dzieci poznały bohaterów książek o przygodach Walentego, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania oraz rozwiązywały różne quizy dotyczące prezentowanych książek.

Więcej o serii kryminalno – dietetycznej „Walenty i spółka”, bohaterach i autorce można znaleźć na stronie www.mobuki.pl.

walenty i spółka 2

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Spotkanie autorskie z Yvette Żółtowską-Darską

pazdan chlopak ktory gra calym sercem w iext49170402W dniach 5.05, 08.05 oraz 12.05.2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z panią Yvette Żółtowską – Darską, autorką sportowych książek dla dzieci. Tym razem autorka prezentowała swoją najnowszą książkę „Pazdan. Chłopak, który gra całym sercem”, pierwszą biografię Michała Pazdana dla dzieci.

 

darska

20170505 105204

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

 Warsztaty świec żelowych

świeceżelowe25Dnia 11.05.2017r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty dla dzieci z klas 1-6, w czasie których uczniowie wykonywali na Dzień Matki ozdobne świece żelowe.

Uczestnicy najpierw poznali historię światłą . Potem każde dziecko w szklanym naczyniu ułożyło z rozmaitych kolorów mozaikę z piasków oraz innych ozdób . Wszystko to zostało zalane kolorowym żelem z wybranym przez dziecko zapachem, a na koniec każda wykonana świeca została ozdobnie zapakowana.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

Warsztaty gipsowe

Dnia 06.04.2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty gipsowe dla klas drugich i trzecich. Uczniowie wykonali własnoręcznie 3 odlewy gipsowe, otrzymali również 2 odlewy przestrzenne, które w czasie zajęć malowali i zdobili. Warsztaty gipsowe to forma edukacji pozwalająca na rozwijanie zdolności plastycznych, rozwijająca sprawność manualną, orientację przestrzenną, ucząca kreatywnego myślenia, będąca także alternatywą i pomysłem dla dalszych zajęć edukacyjnych.

camera 16.gif    Galeria zdjęć

Tekst: Barbara Nalepa

Foto: Barbara Nalepa

linia

222

Spotkanie autorskie z p. Barbarą Szelągowską
i p. Moniką Jędrychowską

W dniach 18-19.01.2017 w bibliotece szkolnej odbywały się spotkania autorskie dla klas 0-3.

Gośćmi biblioteki były panie Barbara Szelągowska – autorka książek dla dzieci oraz pani Monika Jędrychowska – ilustratorka.

Klasy 0-1

Spotkanie dla zerówek dotyczyło książki pt. „Kasia i Daniel na tropie… posłuchaj, poznaj, zgadnij”.

W trakcie zajęć dzieci miały nie tylko okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książeczek dla dzieci, ale również dowiedziały się, na czym polega ich praca. W jasny i prosty sposób uczniowie zapoznali się z procesem powstawania książki i jej budową – od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Przez całą lekcję uczniom towarzyszyła trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia.

W trakcie spotkania autorka zapoznała dzieci ze swoimi utworami, poprzez czytanie opowiadań i wierszyków – a w celu włączenia dzieci do udziału – do odgadywania zagadek i wspólnych (autorskich) zabaw. Oprócz tego dzieci dowiedziały się bezpośrednio od ilustratorki, jak powstają obrazki do książeczki, skąd pani czerpie pomysły i czego potrzebuje do ich tworzenia.

Klasy 2-3

Uczniowie klas drugich mogli zapoznać się z różnymi formami literackimi stosowanymi przez autorkę. Wzięli udział w zagadkowym quizie, w czasie którego rozwiązali na tablicy 18-literowe hasło.

Obejrzeli 15-minutowy (autorski) film, dzięki któremu zapoznali się również z procesem powstawania ilustracji – od pomysłu, poprzez szkic i poszczególne etapy obróbki komputerowej – do druku.

Słuchając krótkiego opowiadania uczniowie mieli możliwość utrwalenia sobie właściwych zachowań odnośnie szanowania książek, a następnie

chętne dzieci czytały w podziale na zwrotki wybrany wiersz z książki.

Klasy 3

Spotkanie poświęcone było książce „Siedem d(r)eszczowych dni.

Na podstawie ilustracji do książki został stworzony piętnastominutowy film, przedstawiający różne techniki tworzenia ilustracji, a także prezentujący możliwości programów graficznych przy tworzeniu rysunków.

„Figle słowne i takie tam…”.

Poprzez odpowiedni dobór utworów (wierszy, zagadek i krótkich opowiadań) autorki zachęcały dzieci do czytania, jako narzędzia rozwijającego umiejętności poznawcze.

camera 16.gif     Galeria zdjęć

linia

Spotkanie autorskie z p. Tomem Justyniarskim

psie troskiDnia 10.12.2015 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panem Tomem Justyniarskim, rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt, pedagogiem, trenerem, podróżnikiem, a przede wszystkim miłośnik dzieci i zwierząt. Pisarz opowiadał dzieciom o swojej książce „„Psie Troski… czyli o wielkiej przyjaźni na dwa serca i cztery łapy”.

O książce

To świetna współczesna nowela, która uczy jak kochać zwierzęta. To historia przyjaźni chłopca i psa, która poruszy nawet najtwardsze serce. Ta książka to wzruszenie, prawdziwe emocje i życiowa prawda.

„Psie troski” lekturą szkolną!

W rankingu „TOP10” Ministerstwa Edukacji – według rodziców i nauczycieli „Psie troski” to najlepsza książka dla dzieci! „Psie Troski” uczą empatii, miłości i odpowiedzialności. A co z tej miłości dziecka i zwierzaka wynika możecie przeczytać w „Psich Troskach”!

 

linia

Spotkanie autorskie z p. Yvette Żółtowską-Darską

bib 22Dnia 26 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze z trzech spotkań z panią Yvette Żółtowska-Darska, autorką książek o piłkarzach. Pierwsze spotkanie dotyczyło książki „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”. Autorka przygotowała dla dzieci m. in. quiz na temat sportowców oraz piłki nożnej, opowiadała ciekawostki z życia Messiego, a także czytała fragmenty książki. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę plakaty z Messim, Ronaldo lub Ibrahimovicem oraz autograf autorki, chętni mogli zakupić również książki w promocyjnej cenie.

linia

 

 

BIP SP271 transparent

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka prywatności serwisu www.sp271waw.edu.pl

1. Informacje ogólne.

 1. Operatorem Serwisu www.sp271waw.edu.pl jest Szkoła Podstawowa nr 271 im. 11 Listopada w Warszawie
 2. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:
  1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje.
  2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka").
  3. Poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego Internet Center Polska Sp. z o.o., funkcjonującego pod adresem www.sp271waw.edu.pl

2. Informacje w formularzach.

 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika.
 2. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP)
 3. Dane w formularzu nie są udostępniane podmiotom trzecim inaczej, niż za zgodą użytkownika.
 4. Dane podane w formularzu mogą stanowić zbiór potencjalnych klientów, zarejestrowany przez Operatora Serwisu w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
 5. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego.
 6. Dane podane w formularzach mogą być przekazane podmiotom technicznie realizującym niektóre usługi – w szczególności dotyczy to przekazywania informacji o posiadaczu rejestrowanej domeny do podmiotów będących operatorami domen internetowych (przede wszystkim Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa j.b.r – NASK), serwisów obsługujących płatności lub też innych podmiotów, z którymi Operator Serwisu w tym zakresie współpracuje.

3. Informacja o plikach cookies.

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

4. Logi serwera.

 1. Informacje o niektórych zachowaniach użytkowników podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.
 2. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:
  1. czas nadejścia zapytania,
  2. czas wysłania odpowiedzi,
  3. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
  4. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
  5. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,
  6. informacje o przeglądarce użytkownika,
  7. Informacje o adresie IP.
 3. Dane powyższe nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony.
 4. Dane powyższe są wykorzystywane jedynie dla celów administrowania serwerem.

5. Udostępnienie danych.

 1. Dane podlegają udostępnieniu podmiotom zewnętrznym wyłącznie w granicach prawnie dozwolonych.
 2. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej są udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby.
 3. Operator może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania.

6. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  1. Internet Explorer
  2. Chrome
  3. Safari
  4. Firefox
  5. Opera
  6. Android
  7. Safari (iOS)
  8. Windows Phone
  9. Blackberry