XVI edycja „Góry Grosza”

W roku 1012 Towarzystwo Nasz Dom, założone w 1921r. przez Janusz Korczaka i Marynę Falską, obchodziło XX –lecie powojennej działalności. Jedną z akcji towarzystwa jest „Góra Grosza”, którą przeprowadzono na terenie całej Polski już po raz trzynasty. Dotychczasowe edycje pokazały, że „Góra Grosza” jest znana i lubiana wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
ILE DO TEJ PORY UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ PIENIĘDZY W RAMACH AKCJI?
Dzięki Wam, całej kadrze pedagogicznej, uczniom i ich rodzinom udało nam się zebrać:

21. 232 623,59 zł!

Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W tym roku organizatorzy skupili się na dalszej realizacji reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których realizowane są programy mające na celu powrót dziecka do rodziny. Bo co może być lepsze dla rozwoju dziecka, jak nie jego własna rodzina? Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.
Od trzynastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zbiórka grosików w naszej szkole trwała cały grudzień, a zajął się nią Samorząd Szkolny. Razem z „małym samorządem” udało nam się zebrać 32 604 sztuk monet, co
dało kwotę 741 zł 92 gr, z czego 26,48 % monet przekazali uczniowie klas IV-VI – czyli 4998 sztuk.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do akcji, a szczególnie Jankowi z klasy IVa, który przekazał na ten szczytny cel 1282 sztuk monet oraz Krzysztofowi z klasy Va za 1106 sztuk monet.
Samorząd Szkolny kl. IV -VI