zonkileŻ O N K I L- w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie, odrodzenia. W tradycji chrześcijańskiej, według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem,miłości,nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizuje kruchość i ulotność życia, przemijanie, stałą metamorfozę wszystkiego, co istnieje na tym świecie.
To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

logo pola nW roku szkolnym 2016/2017 Samorząd Uczniowski przystąpił do międzynarodowego programu „POLA NADZIEI”. Jego celem jest pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów oraz propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy, mówienie o potrzebie pomocy chorym, opieki nad nimi, uwrażliwienie społeczeństwa. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej i W O L O N T A R I A T U. Nasza akcja będzie konktunuowana również w tym roku i będzie przybierała różne formy, o których będziemy informować. W październiku postawiliśmy sobie za cel zbiórkę pieniędzy na rzecz HOSPICJUM ONKOLOGICZNEGO ŚW. KRZYSZTOFA mieszczącego się na Ursynowie. Nasi wolontariusz będą rozdawać ulotki i przeprowadzą zbiórkę pieniędzy. Zachęcamy Was do pomocy ! ! !

Rok 2016 – ROKIEM WOLONTARIATU

Każdy z nas jest wolontariuszem !

Kawiarenka „Pól Nadziei” została zorganizowana trzykrotnie:

- 30 września – klasy 0, 1 i 6,

- 7 października – klasy 2 i 5,

- 13 października – klasy 3 i 4.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie i włączenie się do naszej akcji !

Nasze kawiarenki cieszyły się niesamowitym powodzeniem, o czym świadczą zamieszczone zdjęcia.

Dochód z pierwszej kawiarenki wyniósł 436 zł.

Dochód z drugiej kawiarenki wyniósł 564,91 zł.

Dochód z trzeciej kawiarenki wyniósł 638,73 zł.

W dniach 3.10 – 7.10.2016r. przeprowadziliśmy także zbiórkę pieniędzy na hospicjum do puszek. Uzbieraliśmy 243,54 zł.

Łącznie udało nam się zabrać 1883,18.

Każdy z nas jest wolontariusze !

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim

uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie

i włączenie się do naszej akcji !