„Piątki bez prac domowych”

uczen aWprowadzamy „piątki bez prac domowych”. Chcemy nauczyć dzieci mądrze gospodarować czasem. Wówczas będą chciały wykorzystać każdą chwilę na pracę, nie odczuwając zmęczenia dodatkowymi zajęciami w domu.

Mamy pełną świadomość, iż zadania domowe mają swoje zalety. Kształtują kreatywne myślenie, wyrabiają nawyk systematyczności, organizacji czasu i samodyscypliny, a także utrwalają wiedzę zdobytą podczas lekcji. My nie rezygnujemy z tego wszystkiego, chcemy tylko zmniejszyć ilość wykonywanych prac. Szkoła to przyjemność i najlepsze lata w życiu, a nie z przykry obowiązek.