SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

Szkoła

linia

"P R O M Y K"

Szkolne kluby wolontariusza to grupy ludzi, którzy niosą pomoc potrzebującym, włączają się w rozwiązywanie lokalnych problemów. W myśl definicji wolontariatu angażują się oni w działania klubu: świadomie, dobrowolnie i nieodpłatnie. Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem, to nie ma najmniejszego problemu, bo klub wolontariusza
W tym roku zaczął działać w naszej szkole. Nosi on nazwę PROMYK, a opiekuję się nim pani Izabela Janecka, a spotkania odbywają się w sali 45.
Na pewno wielu z Was zastanawia się, jak można zostać wolontariuszem, od czego zacząć, czy się do tego nadajecie ? Nie jest ważne, ile posiadacie wolnego czasu; czy jesteśmy dyspozycyjni np. podczas weekendów, raz na tydzień, raz na miesiąc, jednorazowo. Jeśli macie do dyspozycji chociaż godzinę tygodniowo, możecie być spokojni – to cenny czas, który może zostać zagospodarowany.
Poniżej prezentujemy wam kilka cech, które powinny charakteryzować wolontariusza:
• dużo optymizmu i chęci do działania,
• chęć niesienia pomocy potrzebującym,
• umiejętność wygospodarowania wolnej chwili,
• odwaga i brak barier psychicznych,
• odpowiedzialność, wrażliwość, systematyczność.

 


W listopadzie planujemy m.in. spotkanie z wolontariuszem, który opowie nam o swojej pracy i pomocy niesionej dzieciom podczas różnych zagranicznych misji. Będziemy też zbierać pieniądze na „Adopcję na odległość”. Przypominamy, że od dwóch lat wspieramy finansowo ośrodek szkolno – wychowawczy w Mongolii.
Zachęcamy Was również do włączenia się w zbiórkę karmy i innych rzeczy potrzebnych zwierzakom mieszkającym w schronisku „Na Paluchu”. O akcji „Ciepła buda, pełna miska” poinformujemy Was jeszcze plakatami w późniejszym terminie.
Wszystkich chętnych do niesienia pomocy zapraszamy do współpracy!

linia

 

BIP SP271 transparent