szkola1111

Szkoła Podstawowa nr 271 im. 11 Listopada istnieje od 1967 roku.

Informacje o naszych licznych działaniach, konkursach, zajęciach pozalekcyjnych, uroczystościach, imprezach kulturalnych, projektach umieszczane są na stronie internetowej www.sp271waw.edu.pl.

W naszej szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który angażuje się w organizację imprez szkolnych i obejmuje swoim patronatem akcje charytatywne.

Nasza szkoła prowadzi liczne nieodpłatne zajęcia dodatkowe oraz koła zainteresowań.

Uczniowie zaangażowani są w liczne projekty takie jak góra grosza, adopcja na odległość, zbiórka elektrośmieci i wiele innych.

W szkole redagowana jest gazetka szkolna „Niegotka”, na łamach której uczniowie mają możliwość publikowania własnych tekstów i ilustracji.

tablicaW szkole mamy nowoczesną salę komputerową wyposażoną w nowe zestawy komputerowe oraz zestaw multimedialny. Nowy sprzęt nie tylko zwiększa komfort pracujących na nich uczniów, ale zapewnia także dostęp do najnowszych technologii dostępnych obecnie na rynku. Opiekunem pracowni informatycznej w szkole w pani Ania Wypysińska, która uczy także matematyki. Warto wspomnieć, że kilkuletnie zestawy komputerowe, które dotychczas znajdowały się w pracowni komputerowej zostały przeniesione do świetlicy.

Nowa infrastruktura sieci WiFi, umożliwia korzystanie z Internetu w całym budynku szkoły.

Cały czas podejmujemy działania mające na celu wyposażanie placówki w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz zapewnienie uczniom do nich dostępu. Większość sal wyposażonych jest w zestawy multimedialne (komputer, projektor, ekran, głośniki) lub tablice interaktywne. Te innowacyjne narzędzia pracy, które stwarzają szerokie możliwości dydaktyczne – od pokazu zdjęć, filmów, animacji komputerowych po symulacje różnych zjawisk i ćwiczenia interaktywne, aktywizują uczniów i pozwalają przekazać informacje w sposób jasny i czytelny.

a2Posiadamy pracownie przyrodniczą w żywymi okazami flory i fauny, której opiekunem jest pani Mariola Kobus, nauczycielka przyrody. Sala wyposażona jest w pomoce dydaktyczne m.in. mikroskopy z zestawami szkiełek mikroskopowych, model ucha i oka człowieka, model układu pokarmowego i szkieletu człowieka, model obiegu wody w przyrodzie, model Układu Słonecznego, podstawowe przyrządy przyrodnika do prowadzenia obserwacji przyrody t.j. lupy, kompasy, lornetki, deszczomierz, wiatromierz, przenośną stację meteorologiczną.