SP 271 w Warszawie


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Z ogromna radością prezentujemy nową ulepszoną witrynę o świeżym wyglądzie i prostej nawigacji. Strona została zaprojektowana w taki sposób, aby odwiedzający ją goście mogli szybciej wyszukać potrzebne im informacje. Zapraszamy do współtworzenia naszej szkoły.

Get Adobe Flash player

Szkoła

szkola1111

linia

 

Szkoła Podstawowa nr 271 im. 11 Listopada istnieje od 1967 roku.

Informacje o naszych licznych działaniach, konkursach, zajęciach pozalekcyjnych, uroczystościach, imprezach kulturalnych, projektach umieszczane są na stronie internetowej www.sp271waw.edu.pl.

W naszej szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który angażuje się w organizację imprez szkolnych i obejmuje swoim patronatem akcje charytatywne.

Nasza szkoła prowadzi liczne nieodpłatne zajęcia dodatkowe oraz koła zainteresowań.

Uczniowie zaangażowani są w liczne projekty takie jak góra grosza, adopcja na odległość, zbiórka elektrośmieci i wiele innych.

W szkole redagowana jest gazetka szkolna „Niegotka”, na łamach której uczniowie mają możliwość publikowania własnych tekstów i ilustracji. 

tablicaW szkole mamy nowoczesną salę komputerową wyposażoną w nowe zestawy komputerowe oraz zestaw multimedialny. Nowy sprzęt nie tylko zwiększa komfort pracujących na nich uczniów, ale zapewnia także dostęp do najnowszych technologii dostępnych obecnie na rynku. Opiekunem pracowni informatycznej w szkole w pani Ania Wypysińska, która uczy także matematyki. Warto wspomnieć, że kilkuletnie zestawy komputerowe, które dotychczas znajdowały się w pracowni komputerowej zostały przeniesione do świetlicy.

Nowa infrastruktura sieci WiFi, umożliwia korzystanie z Internetu w całym budynku szkoły.

Cały czas podejmujemy działania mające na celu wyposażanie placówki w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz zapewnienie uczniom do nich dostępu. Większość sal wyposażonych jest w zestawy multimedialne (komputer, projektor, ekran, głośniki) lub tablice interaktywne. Te innowacyjne narzędzia pracy, które stwarzają szerokie możliwości dydaktyczne – od pokazu zdjęć, filmów, animacji komputerowych po symulacje różnych zjawisk i ćwiczenia interaktywne, aktywizują uczniów i pozwalają przekazać informacje w sposób jasny i czytelny.

a2Posiadamy pracownie przyrodniczą w żywymi okazami flory i fauny, której opiekunem jest pani Mariola Kobus, nauczycielka przyrody. Sala wyposażona jest w pomoce dydaktyczne m.in. mikroskopy z zestawami szkiełek mikroskopowych, model ucha i oka człowieka, model układu pokarmowego i szkieletu człowieka, model obiegu wody w przyrodzie, model Układu Słonecznego, podstawowe przyrządy przyrodnika do prowadzenia obserwacji przyrody t.j. lupy, kompasy, lornetki, deszczomierz, wiatromierz, przenośną stację meteorologiczną.

 

 linia

 

BIP SP271 transparent