logo strona„Fermata”- chór Szkoły Podstawowej nr 271 im. 11 Listopada w Warszawie istnieje od września 2005 r. Zespołem kieruje nauczycielka muzyki Anna Jerzykiewicz.

Od samego początku chór bardzo aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym Szkoły uświetniając uroczystości i imprezy szkolne tj: Święto Niepodległości, Jasełka, Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja, Zakończenie roku szkolnego, Pożegnanie kl. VI, Festyny szkolne, Regiony Polski, Muzyka Łagodzi obyczaje, występy dla rodziców i inne.

Każdego roku chór bierze udział konkursach zdobywając czołowe nagrody. Systematycznie uczestniczy w Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa, Konkursie Pieśni Patriotycznej.

nutki5„Fermata” 21.06.2011r. wzięła udział w warszawskich obchodach „Święta Muzyki” śpiewając na imprezie plenerowej przed Urzędem Dzielnicy Mokotów. W grudniu tego samego roku wystąpiliśmy podczas Spotkania Opłatkowego dla bardzo wielu Gości z Gminy Mokotów.
Nasz zespół nie tylko śpiewa. Stworzenie ciekawej oprawy artystycznej przedstawień mobilizuje nas także do występów tanecznych, czy też gry na instrumentach w orkiestrze perkusyjnej.
Tradycją naszego chóru stało się wręczanie, wytrwałym i aktywnym, członkom naszego zespołu pamiątkowych statuetek na zakończenie wspólnych działań artystycznych.